img
KBS

Teknoloji

Teknoloji

KBSolar

KBS’nin teknolojik gelecek vizyonu ile sektöründen tamamen bağımsız bir alana yapmış olduğu yatırım, birçok yenilikçi projeye öncülük etmeye başlamıştır.

“Çok farklı olarak tasarlanan ve kendi enerjisini kendisi karşılayan, yaşayan bir akıllı ev kavramından bahsediyoruz”

KBSolar, belirli bir arsa alanında, o sınırlara uygun mimari tasarım ve güneşten maksimum faydalanma prensibi ile minimum enerji sarfiyatı üzerine tasarlanmış ve uygulanmıştır. “LEED Gold” sertifikasına sahip bir teknoloji projesidir.

Sistemin özü, gündüz güneşten elde edilen elektrik enerjisinin depolanarak ısıtmada kullanılmasına dayanmaktadır. Villanın ısıl konforu ve aydınlatılması sensörlerle belirli bir senaryo eşliğinde ayarlanmaktadır. Mobil uygulamayla evin sıcaklığı, güneşten gelen ışığın içeri girmesi için gereken miktarı, aydınlatmalar, yerden ısıtma ve havalandırma ayarlanabilmektedir. Ya da ayarlamaya gerek kalmadan daha önceden belirlenmiş değerlere göre hareket edebilmektedir.

Bu yaşayan akıllı yeşil enerjili ahşap evin, yani “KBSolar”ın bundan sonraki sürecinde enerji tasarrufunu en yüksek şekilde değerlendirmek isteyen ve kendi arsasına butik proje yaptırmak isteyen bireysel yatırımcılarla, sürdürülebilir ve yaşanılabilir projeler için belediyeler, ortak yaşam alanları inşa edecek müteahhitler ve proje müellifleri gibi pek çok farklı kurum ve sektör rol alabilecek ve yenilenebilir enerjinin Türkiye’de bireysel yaygın kullanımı için katkı sağlayabileceklerdir.

  • Tümü
  • kbsolar
docxfilePDF