img
KBS

İştiraklar

İştiraklar

 

ESİM Test Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.

Esim,Türkiye’nin test ve belgelendirme hizmetleri alanında hizmet veren ilk özel laboratuvardır . 1998 yılında, TESID (Türk Elektronik Sanayiciler Derneği) öncülüğünde, ESİM (Elektronik Sanayi İhtisas Merkezi) Vakfı, TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı), KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), EMSAD (Elektromekanik Sanayiciler Derneği) ve DEKRA Certification BV (KEMA Quality BV) ortaklığı ile kurulmuştur.

Temel Amacı Elektrikli ve Elektronik ürün ve parçaların belgelendirilmesi olan ESİM A.Ş´nin hedefi LVD, EMC ve Makina Direktifleri kapsamında onaylanmış kuruluş olmaktır. 

KBS, 2013 yılında çetin geçen bir uluslararası açık ihale sonucunda Esim’i satın alarak teknolojiye olan ilgi ve planlarının bir başka aşamasını gerçekleştirmiştir.

Bu geçiş döneminde de hizmetlerini sürdürebilmek amacıyla bir onaylanmış kuruluş olan Dutch Council for Accreditation tarafından akredite edilmiş olan DEKRA Certification ile teknik işbirliği yapmaktadır.Böylece özellikle ev aletleri, ısıtıcılar ve soğutucular gibi cihazların testlerini yurt dışına göndermeden ESİM Laboratuvarlarında test etme olanağı sağlanmıştır.

Esim CE Sertifikalandırma alanında da ülkemizin öncü kurumudur.

 

docxfilePDF